In hoge nood

Welzijn kan in een klein hokje zitten. Bijvoorbeeld dat er een openbare toilet beschikbaar is. Voor mensen met problemen met maag, lever en darm (MDL) kan het ontbreken ervan tot heel vervelende situaties leiden. In sommige gevallen durven mensen om die reden de deur niet uit.
Hoe zit het in Waalre? Er zijn twee apps Hoge Nood en de WC Wijzer app (van het MDL fonds). Uit eigen onderzoek blijkt dat beide apps niet accuraat zijn en dat openbare toiletten ontbreken. Zoals het Huis van Waalre, De Pracht, Het Klooster en ’t Hazzo. Overigens kan je bij de lokale supermarkt AH ook vragen of het mogelijk is gebruik te maken van het toilet.
ZW14 heeft een brief gestuurd naar de gemeente met het verzoek de apps van de juiste informatie te voorzien. Zelf kunnen ondernemers en verenigingen hun toilet ook aanmelden bij de website van het MDL Fonds, Doen! Een kleine vergoeding bij toiletbezoek is geen probleem.
Slechte ervaringen met bijvoorbeeld het weigeren van toegang tot een (openbare) toilet, kunt u doorgeven aan het Meldpunt van het MDL Fonds.
Meer info: www.mdlfonds.nl/wcwijzer/