Informatieavond over oa afkoppelen regenwater GAAT NIET DOOR

De raadsinformatieavond over afkoppelen #regenwater is vandaag afgelast vanwege het dringende advies van de RIVM. Gebruik de vrijgekomen tijd om bijvoorbeeld eens de website van http://rainproof.nl of http://huisjeboompjebeter.nl te bezoeken!

Dinsdag 10 maart 2020 zou er een raadsinformatieavond   zijn waar (eindelijk) ook het onderwerp Afkoppelen van regenwater toegelicht wordt. Meer dan 2 jaar geleden is hierover een motie van ZW14 aangenomen.
De traditionele oplossing, namelijk de aanleg van aparte regenwaterrioolbuizen kost heel veel geld. Terwijl er goede voorbeelden zijn in de regio voor goedkopere en mooiere alternatieven dan buizen in de grond. In grote delen van Waalre is het bijvoorbeeld mogelijk om het regenwater gewoon in de tuin te laten infiltreren. ZW14 gebruikt het bespaarde geld liever aan andere zaken waar u veel meer om geeft (of een lagere belasting…).
Gebruik de zoekterm ‘afkoppelen’ op deze website om eerder door ZW14 vergaarde informatie te vinden. En u bent hartelijk welkom op 10 maart 19.30 uur in het Huis van Waalre.

Of lees het artikel in ‘Het Waterschap’, waarin de achtergrond van het beleid van waterschap De Dommel beschreven staat ‘Er mag geen druppel meer uit’: https://magazines.publiekdenken.nl/hetwaterschap-5-2020/watertransitie-bij-waterschap-de-dommel/