Geachte heer Roijers
Terecht maakt u zich zorgen over de realisatie van de sociale woningen in de bouwplannen van de Willibrorduslaan. (In ‘Lezers schrijven’ van weekblad De Schakel van 5 maart 2025).
Ook bij ZW14 is het een doorn in het oog dat de sociale woningen van De Smaragd nog steeds niet zijn gerealiseerd (lees meer).
De verantwoordelijk wethouder van de Goor heeft toegezegd dat er lering is getrokken uit die situatie: keiharde voorwaarden in de zogeheten ‘anterieure overeenkomst’ met projectontwikkelaars dient de bouw van sociale woningen af te dwingen.
Gelukkig is De Smaragd het enige project waarin de afgesproken sociale woningbouw niet gerealiseerd is. Maar toch, bij een woningmarkt waar elke woning telt, mag dat niet gebeuren. Door de lange doorlooptijden van woningbouw dreigen dit soort afspraken vergeten te worden. In 2026 zijn er weer verkiezingen voor de gemeenteraad. Laten we hopen dat er ook dan volksvertegenwoordigers gekozen worden die een vinger aan de pols houden en het College en de wethouder (en dus de projectontwikkelaars) aan hun afspraken houden!
Stop in ieder geval niet met het schrijven van kritische brieven hierover!
Nan Zevenhek, fractievoorzitter ZW14

De foto toont het lege veld in De Smaragd waar sociale woningbouw had moeten komen